Konferencja Akademii Gościnnosci

Osoby zainteresowane rozwojem turystyki w myśl idei gościnności, we współpracy z lokalnymi społecznościami, zapraszamy do uczestnictwa w konferencji "Akademia Gościnności", która odbędzie się 18.11.2021 roku w Zamku Czocha, w Suchej, na Dolnym Śląsku. Organizatorem konferencji jest Fundacja Symbioza. W ramach konferencji zwiedzanie Zamku Czocha, a także prelekcje takie jak m.in. Łańcuch pokoleń. Jak zarządzać rolami społecznymi podczas kształtowania idei gościnności  i budowania produktu lokalnego?, Skuteczna promocja produktu lokalnego na przykładach kampanii  w social media, Dziedzictwo - nasz wyróżnik. O sztuce doceniania tego, co mamy a także sterotypizacji dziedzictwa i dzielenia go na: nasze i obce...

Program do pobrania w pliku pdf.

W programie wydarzenia:

Godz.

10.30-12.00 Zwiedzanie Zamku Czocha z  przewodnikiem

12.00-12.15  Uroczyste otwarcie konferencji i przedstawienie projektu "Akademia Gościnności" dla rozwoju turystyki na poziomie lokalnym i regionalnym

12.15 -12.30 "Łańcuch pokoleń. Jak zarządzać rolami społecznymi podczas kształtowania idei gościnności  i budowania produktu lokalnego?", Adam Karpiński, WSB Wrocław

12.30-12.45  Skuteczna promocja produktu lokalnego na przykładach kampanii  w social media dr Piotr Zawadzki, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

12.45-13.00  Jedno zdjęcie - więcej niż 1000 słów. O współczesnej roli promocji obliczonej na zasięgi i lajki i konsumpcji turystycznej rozpoczynającej się przed wyruszeniem w podróż,  Michał Anioł, prezes Fundacji "Niesamowity Dolny Śląsk"

13.00-13.15  Jak sprzedać turystom małe miasto miasto?  Złotoryja i idea gościnności (case study)  Sylwia Kokot-Dudek, Miasto Złotoryja

13.15-13.30   Wolimierz - wieś, stowarzyszenie, marka, legenda Szymon Surmacz, burmistrz Gmina Leśna

13.30-13.45  Dziedzictwo - nasz wyróżnik. O sztuce doceniania tego, co mamy a także sterotypizacji dziedzictwa i dzielenia go na: nasze i obce... Sylwia Osojca-Kozłowska, Fundacja Symbioza, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

13.45-14.30  Panel Dyskusyjny Lokalna społeczność a turystyka. Ile powinien wiedzieć o swojej miejscowości, gminie, powiecie, regionie przeciętny mieszkaniec i jak wyposażyć go w tę wiedzę?

14.30 Obiad i zakończenie konferencji

Rejestracja uczestników odbywa się poprzez formularz elektroniczny dostępny w linku poniżej:

Formularz rejestracyjny

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, udział w konferencji wezmą tylko i wyłącznie osoby zarejestrowane, których rejestracja zostanie potwierdzona przez Organizatora.

Konferencja realizowana jest w ramach projektu "Akademia Gościnności" finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO).