Aktualności i projekty

Realizowane projekty

Zaproszenie na Akademię Gościnności 2024

Do Przedsiębiorców i Pasjonatów Gór Sowich

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić Państwa do udziału w kolejnym, planowanym na 2024 r.  cyklu warsztatów w ramach naszego autorskiego projektu "Akademia Gościnności". Po niezwykłym sukcesie poprzedniej edycji pragniemy kontynuować naszą misję wspierania lokalnej społeczności przedsiębiorczej i organizacji pozarządowych w rozwoju turystyki lokalnej.

Tematyczny Zakres Warsztatów:

  1. Budowa Skutecznej Marki Turystycznej
  2. Innowacyjne Metody Promocji Turystycznej
  3. Sieci Współpracy: Jak Efektywnie Budować Relacje Biznesowe
  4. Kulinarne Perły Gór Sowich: Warsztaty Kulinarno-Turystyczne
  5. Rękodzielnicze Dziedzictwo: Tworzenie Lokalnych Pamiątek

Terminy Warsztatów: 01.02.2024-30.04.2024 (szczegółowe godziny i terminy zostaną podane wkrótce)

Miejsce: Walim, Pieszyce, Bielawa, Rzeczka, Dzierżoniów, Głuszyca

Dla Kogo: Zapraszamy przedsiębiorców, reprezentantów organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych rozwijaniem potencjału turystycznego Gór Sowich.

Co Otrzymają Uczestnicy:

  • Wiedzę praktyczną i narzędzia do efektywnej pracy nad marką turystyczną.
  • Umiejętność wykorzystania innowacyjnych metod promocji w sektorze turystyki.
  • Zdobycie kluczowych kompetencji do skutecznego budowania relacji biznesowych.
  • Odkrywanie kulinarnej i rękodzielniczej tradycji regionu.

Zapewniamy inspirującą atmosferę, praktyczne warsztaty prowadzone przez ekspertów, a także możliwość nawiązania cennych relacji biznesowych.

Zgłoszenia: Prosimy o zapisy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., osoby zapisane w odpowiedzi otrzymają formularz do wypełnienia

Dołącz do naszego cyklu warsztatowego i wspólnie z nami rozwijaj potencjał turystyczny Gór Sowich!

Z wyrazami szacunku,

Sylwia Osojca-Kozłowska, prezes Fundacji Symbioza wraz z zespołem

Pocztówka z Dolnego Śląska

Realizacja projektu „Pocztówka z Dolnego Śląska”, w ramach którego fundacja przeprowadziła warsztaty kulturalno-turystyczno-historyczne dla animatorów kultury działających na obszarze gmin położonych na historycznych ziemiach Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, zorganizowała 3 wyjazdy studyjne dla pilotów i przewodników, przedstawiła JST możliwość utworzenia nowego, sieciowego szlaku turystycznego i formy jego promocji, konkursy dla szkół i seniorów związane  z dziejami Księstwa Świdnicko-Jaworskiego.

Czas realizacji: 01.03.2022 - 30.11.2023
Liczba odbiorców: 5000
Liczba bezpośrednich beneficjentów: 120 
Budżet projektu: 145.000 zł

Projekt PROO 5 „Wymiana wysłużonego i popsutego sprzętu fundacji Symbioza służącego realizacji jej celów statutowych”

Nasza fundacja otrzymała dotację z Narodowego Instytut Wolności Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 w Priorytecie 5.
Beneficjent: Fundacja Symbioza
Zadanie:  „Wymiana wysłużonego i popsutego sprzętu fundacji Symbioza służącego realizacji jej celów statutowych”
Działanie: zakup laptopa, zakup zestawu fotograficznego
Program: Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
Priorytet: 5  
Cel: Pomoc doraźna 
Czas realizacji zadania: listopad-grudzień 2021 r.
Kwota dotacji: 10 000 zł
Nr umowy: 287/PROO/5/2021



Akademia Gościnności

Fundacja Symbioza dzięki wsparciu finansowemu FIO2021 realizuje w 2021 roku projekt „Akademia Gościnności”.

Celem zadania jest zwiększenie aktywności społecznej na rzecz idei gościnności jako źródła rozwoju lokalnego ukierunkowanego na turystykę i tworzenie trwałych więzi współpracy wspólnot lokalnych. Jego realizacja będzie następowała stopniowo, a przyczyni się do niej „Akademia Gościnności”, kreatywna, innowacyjna międzypokoleniowa przestrzeń, w której seniorzy, dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe pogłębią wiedzę o swoim miejscu zamieszkania, jego okolicy i regionie, a także poprawią kompetencje społeczne, dzięki którym będą mogli brać udział w jego rozwoju i sami ten rozwój swoją aktywnością i pomysłowością stymulować. Adresatami zadania są mieszkańcy południowej części Dolnego Śląska zamieszkujący historyczne ziemie dawnego Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, w szczególności powiatów: świdnickiego i dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego, na obszarze których w okresie od 01.09.2021 do 31.12.2021 będą prowadzone działania projektowe z obszaru: edukacji regionalnej, edukacji turystycznej, edukacji kulturalnej i dziedzictwa, krajoznawstwa czy przedsiębiorczości.  

Wędrownik po Księstwie Świdnicko-Jaworskim

Fundacja Symbioza dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego realizuje w 2021 roku zadanie pod nazwą: „Wędrownik po Księstwie Świdnicko-Jaworskim. Niezwykle miejsca i propozycje wycieczek dla miłośników historii, tajemnic, osobliwości i dobrego smaku”
Czas realizacji: 13-08-2021 - 31.12.2021
Cel: napisanie 30 autorskich tekstów prezentujących niezwykle miejsca i propozycje wycieczek dla miłośników historii, tajemnic, osobliwości i dobrego smaku promujących terytoria wchodzące w skład historycznych ziem byłego Księstwa Świdnicko-Jaworskiego. 
Wykonanie i wydanie elektroniczne "Wędrownika po Księstwie Świdnicko-Jaworskim", który jest swoistego rodzaju przewodnikiem i kompendium wiedzy o walorach turystycznych tych terenów dla turysty indywidualnego, dla touroperatorów, dla pilotów i przewodników, a także dla miejscowej ludności, która dzięki temu pozna lepiej tereny, na których mieszka. 
Koszt realizacji zadania:10300 zł
Kwota dofinansowania z Województwa Dolnośląskiego: 7000 zł.

"Edukacja dolnośląskich kadr podczas Kongresu Turystyki Społecznej, Sudety 2021"

Fundacja Symbioza dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego realizuje w 2021 roku zadanie pod nazwą: "Edukacja dolnośląskich kadr podczas Kongresu Turystyki Społecznej, Sudety 2021"
Czas realizacji: 13-08-2021 - 31.12.2021
Cel: Edukacja kadr dolnośląskiej turystyki na odbywającym się w Jeleniej Górze, dwudniowym  Ogólnopolskim Kongresie Turystyki Społecznej, poprzez ich uczestnictwo w kongresowych debatatach i pogłębienie wiedzy na temat turystyki społecznej przez uczestników kongresu. Drugim celem była również promocja Dolnego Śląska, jako miejsca dobrego dla rozwoju także turystyki społecznej podczas dwudniowego Kongresu.
Koszt realizacji zadania: 35000 zł
Kwota dofinansowania z Województwa Dolnośląskiego: 30000 zł